Objevování krás Portugalska se zastávkou ve Španělsku

15 999 

Zrušit výběr
Katalogové číslo: f2217062e9a3 Kategorie: , , , Štítek:

Popis

Vybraný termín vepište do poznámky objednávky

Objevování krás Portugalska se zastávkou ve Španělsku – termíny

Termín Cena za osobu
2018-09-19 – 2018-09-30 15999 Kč

Cena zahrnuje

doprava autobusem, 7x ubytování v hotelu***, 7x snídaně, služby průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

vstupy v rámci programu, služby místních průvodců

Ubytování

Portugalsko se zastávkou ve Španělsku (Hotel)

Objevování krás Portugalska se zastávkou ve Španělsku – popis

Pyreneje, vody Atlantiku, sladká Sangria, historické tramvajky, architektonické skvosty. Tak to jen zlomek lákadel z Portugalska a Španělska, dvou států ležících na Pyrenejském poloostrově. Cesta na západní cíp pevninské Evropy je sice dlouhá, ale lemují ji taková města, jako jsou Madrid, Barcelona nebo Monako. Byl by ale hřích se nesmočit ve vlnách Atlantiku, a tak na západním putování Evropou bude řada koupacích zastávek.

Objevování krás Portugalska se zastávkou ve Španělsku – program

1. den, Odjezd z ČR:
V ranních hodinách odjezd z ČR. Přejezd přes Německo a Francii.

2. den, Přejezd Španělskem:
V ranních hodinách přijedeme do španělského města Estartit, kde bude prohlídka města a volný program. Využijte ho jako odpočinek po cestě, můžete relaxovat koupáním. V odpoledních/večerních hodinách se vydáme na noční přejezd do Portugalska.

2. den, Přejezd Španělskem:
V ranních hodinách přijedeme do španělského města Estartit, kde bude prohlídka města a volný program. Využijte ho jako odpočinek po cestě, můžete relaxovat koupáním. V odpoledních/večerních hodinách se vydáme na noční přejezd do Portugalska.

3. den, V Portu:
Nad ránem se objevíme v Portugalsku a putování zahájíme ve městě Porto, jež je druhým největším portugalským městem, kde na vás čeká celodenní prohlídka. Projdeme se po vyhlášené části historického centra města zvaném Ribeira, která je od roku 1996 součástí seznamu UNESCO. Dále uvidíme např. původně románskou katedrálu Sé nebo barokní kostel s nejvyšší kostelní věží v celém Portugalsku, Igréja e Torre dos Clérigos, která se stala symbolem města. Dle časových možností navštívíme i další zajímavosti (krásný výhled na řeku Douro ze zahrad parčíku Palácio de Cristal, pozdně gotický františkánský kostel s klášterem Igreja e Convento de São Francisco s překrásnou zlatou výzdobou nebo budovu nádraží São Bento  se vstupní halou vyzdobenou azulejos zobrazujícími dějiny města). Vynechat bychom neměli ochutnávku světoznámého portského vína v jednom z tamějších sklípků na jižním břehu řeky Douro (Vila Nova de Gaia). Ve večerních hodinách odjezd na hotel.

4. den, Ve městě Braga a Guimarães:
Po snídani odjezd do města Braga, což je vyhlášené poutní místo v Portugalsku. Město překypuje památkami, především religiozního charakteru. Nachází se tam více než 40 kostelů všech různých slohů. Nás však bude zajímat především poutní místo tyčící se nahoře na kopci, Bom Jesus do Monte, kam se necháme vyvézt historickou lanovkou, jejíž pohon obstarává voda.  Najdeme zde známé schodiště s křížovou cestou, hned vedle se můžeme pokochat kromě překrásného výhledu na město a okolní krajinu i uměle vytvořenou jeskyní s malým jezírkem, jež vybízí k fotce na památku. Poté se přesuneme do středověkého městečka Guimarães, které je zapsané na seznamu UNESCO. Navíc je rodištěm 1. portugalského krále a je považováno za kolébku portugalského národa. Společně se projdeme k místnímu hradu, který je vystavěný celý z masivní žuly. V parku kousek pod hradem najdeme i další památky a především na nás dýchne okouzlující atmosféra tohoto nádherného historického městečka. Odjezd na ubytování.

5. den, Ve městě Aveiro, Coimbra a Fátima:
Po snídani odjezd do malého přístavního městečka Aveiro, kterému se pro jeho rozsáhlý systém kanálů přezdívá „portugalské Benátky“. Tady bude možnost si odpočinout ve vlnách Atlantiku (koupání). Po prohlídce Aveira navštívíme město Coimbra. Toto univerzitní město je rodištěm šesti portugalských králů. Nalezneme zde nejstarší univerzitu v celé zemi(UNESCO) spolu se slavnou barokní knihovnou, Biblioteca Joaninha, v které můžeme s trochou štěstí potkat i rodinku netopýrů, jež ji obývá. Coimbra je považována za jedno z nejromantičtějších míst v celém Portugalsku, díky svému umístění na břehu řeky Mondego a strmým svahům, které naskýtají rozmanitý výhled do okolí. Nesmíme na naší cestě zapomenout ani na slavné poutní místo Fátima, jež přitahuje věřící z celého světa a kam se alespoň na skok podíváme. Přesun na ubytování.

Objevování krás Portugalska se zastávkou ve Španělsku – nástupní místa

Praha, Bratislava, Modřice, Beroun, Brno
tour detail: http://www.ckmetal.cz/evropa/portugalsko/spanelsko/estartit-porto-lisabon-madrid-barcelona/objevovani-kras-portugalska-se-zastavkou-ve-spanelsku

Další informace

Termín zájezdu (odjezd)

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Objevování krás Portugalska se zastávkou ve Španělsku”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu