Expedice Litva a Lotyšsko v 6denním zájezdu

5 999 

Zrušit výběr
Katalogové číslo: 0a09c8844ba8 Kategorií: , , , , Štítek:

Popis

Vybraný termín vepište do poznámky objednávky

Expedice Litva a Lotyšsko v 6denním zájezdu – termíny

Termín Cena za osobu
2018-05-22 – 2018-05-27 5999 Kč
2018-06-19 – 2018-06-24 5999 Kč
2018-07-24 – 2018-07-29 5999 Kč
2018-09-11 – 2018-09-16 5999 Kč

Cena zahrnuje

doprava autobusem, 3x ubytování v hotelu**/***, 3x snídaně, služby průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

pobytová taxa – 3 € / os. / noc, vstupy v rámci programu, fakultativní výlet ke klášteru Pazaislis

Ubytování

Litva a Lotyšsko v 6denním zájezdu (Hotel)

Expedice Litva a Lotyšsko v 6denním zájezdu – popis

Lotyšsko s Litvou jsou dva ze tří pobaltských států. Svoji nezávislost získaly sice až po roce 1990, ale o to více jsou na ni hrdí. Cestovatelé by Pobaltí rozhodně neměli ponechat bez povšimnutí. Vždyť pobaltská města se často pyšní historickými jádry ze středověku a jsou zapsána na seznamu UNESCO. Ale Pobaltí není jenom Riga, Vilnius nebo Talin. Z dalších měst stojí za shlédnutí Kaunas, bývalé hlavní město Litvy. Případně Klaipéda. A pokud vás už procházky úzkými uličkami s hanzovními domy omrzely, můžete si to namířit do přírody. Krásné procházky s výhledy jsou například v NP Trakai, jež se proslavil dominantou zdejšího hradu uprostřed jezera.

Expedice Litva a Lotyšsko v 6denním zájezdu – program

1. den, Odjezd z ČR:
Odjezd z ČR v dopoledních hodinách. Přejezd přes Polsko a Litvu.

2. den, V Rize:
V ranních hodinách příjezd do Rigy, kde bude prohlídka středověkého historické jádra města s průvodcem. Uvidíme hanzovní domky, největší katedrálu v Pobaltí, válečnické muzeum, centrální tržnice i Památník svobody. Zbude dostatek prostoru pro volný program. V odpoledních hodinách přesun na ubytování na okraji města.

2. den, V Rize:
V ranních hodinách příjezd do Rigy, kde bude prohlídka středověkého historické jádra města s průvodcem. Uvidíme hanzovní domky, největší katedrálu v Pobaltí, válečnické muzeum, centrální tržnice i Památník svobody. Zbude dostatek prostoru pro volný program. V odpoledních hodinách přesun na ubytování na okraji města.

3. den, Na Kurské kose:
Po snídani se vydáme směrem k moři, a to přesně do města Klaipéda, které je jediným přístavem v zemi. Dále nás čeká návštěva národního parku Nerija neboli Kurské kosy s unikátní přírodní scenérií. Ta je tady tvořena až 50 metrů vysokými písečnými dunami. Na pobřeží je z moře vyplavováno tzv. baltské zlato – jantar. Nejhezčí kousky jantaru je možné shlédnout v muzeu v Palanze. Večer odjezd na ubytování k Vilniusu.

4. den, Ve Vilniusu:
Po snídani odjezd do Národního parku TRAKAI, jehož dominantou je hrad na ostrově uprostřed jezera Galvé, což je někdejší sídlo litevských velkoknížat. Poté přejedeme do metropole Vilnius. Centrum města je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. S průvodcem uvidíme Gediminasův hrad, Katedrální náměstí, staré město s křivolakými uličkami a židovskou čtvrtí. Večer odjezd na včerejší ubytování.

5. den, V Kaunasu:
Po snídani se přesuneme do centra města Kaunas, což je bývalé hlavní město Litvy, které leží na soutoku dvou největších litevských řek – Nerisu a Neměnu. Následuje prohlídka památek města: hrad nad soutokem, chrám sv. Petra a Pavla – nejranější gotická stavba v Litvě a barokní radnice. Ta se pro svou barvu a 53 m vysokou věž nazývanou Bílá Labuť. Bude možnost výletu do kláštera Pazaislis, který leží na břehu přehrady Kuanaské moře a patří k nejhezčím církevním stavbám v severní Evropě. V odpoledních hodinách odjezd do ČR.

Expedice Litva a Lotyšsko v 6denním zájezdu – nástupní místa

Brno, Ostrava, Praha, Frýdek Místek, Humpolec
tour detail: http://www.ckmetal.cz/evropa/litva/litva-lotyssko/vilnius-trakai-riga-kaunas/expedice-litva-a-lotyssko-v-6dennim-zajezdu

Další informace

Termín zájezdu (odjezd)

, , ,

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Expedice Litva a Lotyšsko v 6denním zájezdu”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu