7denní expedice Pobaltím

6 999 

Zrušit výběr
Katalogové číslo: 2b24d495052a Kategorií: , , , , , Štítek:

Popis

7denní expedice Pobaltím – termíny

Termín Cena za osobu
2018-07-03 – 2018-07-09 6999 Kč
2018-09-25 – 2018-10-01 6999 Kč

Cena zahrnuje

doprava autobusem, 4x ubytování v hotelu**/***, 4x snídaně, služby průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

pobytová taxa – 3 € / os. / noc, vstupy v rámci programu, trajekt do Helsinek – 1.099 Kč / osoba

7denní expedice Pobaltím – popis

Lotyšsko, Estonsko a Litva jsou trojicí tzv. pobaltských států. Svoji nezávislost získaly sice až po roce 1990, ale o to více jsou na ni hrdí. Cestovatelé by Pobaltí rozhodně neměli ponechat bez povšimnutí. Vždyť pobaltská města se často pyšní historickými jádry ze středověku a jsou zapsána na seznamu UNESCO. Ale Pobaltí není jenom Riga, Vilnius nebo Tallin. Z dalších měst stojí za shlédnutí Kaunas, bývalé hlavní město Litvy. Případně Klaipéda. A pokud vás už procházky úzkými uličkami s hanzovními domy omrzely, můžete si to namířit do přírody. Krásné procházky s výhledy jsou například v NP Trakai, jež se proslavil dominantou zdejšího hradu uprostřed jezera.

7denní expedice Pobaltím – program

1. den, Odjezd z ČR:
Odjezd z ČR v dopoledních hodinách. Noční přejezd přes Polsko do Litvy.

2. den, Ve Vilniusu:
V ranních hodinách přijedeme do Vilniusu, hlavního města Litvy, jehož staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě. Čeká nás tu procházka historickým centrem. Večer odjedeme na hotel u Vilniusu.

2. den, Ve Vilniusu:
V ranních hodinách přijedeme do Vilniusu, hlavního města Litvy, jehož staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě. Čeká nás tu procházka historickým centrem. Večer odjedeme na hotel u Vilniusu.

3. den, V NP Trakai a v Rize:
Po snídani přejedeme do Národního parku Trakai, jehož dominantou je hrad na ostrově uprostřed jezera Galvé. Jedná se o někdejší sídlo litevských velkoknížat. Poté navštívíme Horu křížů. Jak už samotný název napovídá, nachází se tady několik tisíc křížů symbolizujících utrpení Krista i prostých Litevců. Následuje přejezd do Lotyšska a jejího hlavního města Rigy. Tady pojedeme rovnou na ubytování a prohlídku si necháme na další dny.

4. den, V Rize:
Po snídani nás bude čekat procházka historickým centrem Rigy. Uvidíme například dům Černohlavců, trojici domů Tři bratři a secesní čtvrť. Z dalších památek můžete navštívit Rižský dóm, kostel sv. Petra a jeho věž s úchvatným výhledem. Kromě historických památek ve městě najdete i mnoho pouličních prodavačů jantaru, tržišť, kaváren, ale i vynikajících restaurací.
Následuje přejezd do Estonska se zastávkou na mořském pobřeží v lázeňském městečku Parnu. Večer příjezd do Tallinu na ubytování.

5. den, V Helsinkách:
Po snídani nás čeká lodní přeprava trajektem z přístavu v Tallinu do finských Helsinek. Tady bude prohlídka historické části města s průvodcem, kdy budeme mít možnost vidět a prozkoumat například prezidentský palác, parlament, Sibeliův památník a olympijský stadion, kde triumfoval Emil Zátopek. Při dostatku času bude fakultativní výlet k námořní pevnosti Suomenlinna (na seznamu UNESCO). Následuje volno k individuálním prohlídkám a nákupům. Ve večerních hodinách návrat lodí do Tallinnu a odjezd zpět na hotel.

7denní expedice Pobaltím – nástupní místa

Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Humpolec
tour detail: http://www.ckmetal.cz/evropa/litva/lotyssko-estonsko-finsko/talin-riga-vilnius-helsinki/7denni-expedice-pobaltim

Další informace

Termín zájezdu (odjezd)

,

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “7denní expedice Pobaltím”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu